animator czasu wolnego

Animator czasu wolnego na urodzinach weselach piknikach

Animator czasu wolnego – kim tak naprawdę jest i jaki jego cel?

W skrócie odpowiedź brzmi: jest to osoba lub pracownik, który na co dzień zajmuje się dziećmi jak i osobami dorosłymi w różnych ośrodkach kulturalnych, opieki dziennej, hotelarstwie, czy nawet w domach dziecka. Celem takiego animatora czasu wolnego jest w odpowiedni sposób zajęcie czasu dzieciom i dorosłym, uwzględniając w tym także osoby chore i niepełnosprawne.

Ostatnio czas pokazał jak bardzo ważnym elementem podczas różnych przyjęć stały się animacje. Mało jest wesel, na których nie ma animatora w kolorowym stroju zabawiającego dzieci. Animator na wesele jest idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy cenią sobie wolny czas w trakcie przyjęcia. Nie każdy wodzirej na weselu będzie miał na tyle czasu, aby poświęcić go najmłodszym. Także urodziny i pikniki są organizowane we współpracy z animatorami czasu wolnego.

Co na przyjęciach dla dzieci oferuje animator czasu wolnego?

Zacznę od tego, że w Polsce jest już na tyle różnych szkół jak i kursów na animatorów czasu wolnego, że trzeba naprawdę być”nieco ograniczonym”aby nie robić tego dobrze. Wyjątkiem jest robienie tego tylko dla Pieniędzy. Duża ilość animatorów w Polsce zwyczajnie sobie dorabia w weekend. Ktoś powie „ale co w tym takiego złego”. Sam odpowiem, że nic. Lecz fajnie jest, kiedy ktoś wykonuje coś dlatego, że kocha to robić. A nie robi tego dla pieniędzy. Dużo animatorów czasu wolnego w Polsce świadczy usługi nie prowadząc działalności gospodarczej (na czarno). Taki animator nie płaci podatków, zusów, ksiegowości, itp. Animator dla dzieci „na czarno” nie wystawi nam rachunku za animację. Trzymając się tematu, animator powinien zachwycać swoją osobą i tym co robi. Od takiego animatora powinna bić pozytywna energia w kontakcie z dziećmi. Dobry animator to taki, którego ponownie ktoś będzie chciał zatrudnić. Dziękuję Ci za poświęcony czas i zapraszam na kolejne strony tego serwisu.