Animator na Urodziny – Animacje Urodzinowe dla dzieci

Animator na Urodziny dziecka za wszelką cenę

Animator na urodziny dziecka stał się rytuałem polskich urodzin, wesel i pikników. Dlaczego tak się stało? Czyżby to kolejna moda, która przywędrowała do nas z za wielkiej wody?
Wstyd się przyznać, lecz Polacy uwielbiają kopiować pomysły innych. Może kilka słów od początku. Zawód „Animator czasu wolnego” powstał w ośrodkach wczasowych, hotelach, restauracjach jak i w innych podobnych placówkach. Nie rozłącznym czynnikiem podczas animacji stały się między innymi dzieci i dorośli. Gdyby dorośli nie zabierali z sobą dzieci na wakacje lub inne zagraniczne wyjazdy, pewnie tacy „animatorzy dla dzieci” nie byli by potrzebni. Od animacji w hotelach i restauracjach do animacji podczas urodzin, przyjęć weselnych, komunii, itp. Dziś z pewnością nikogo już nie zaskoczy widok animatora czasu wolnego na urodzinach. Nie mogę się powstrzymać napisać zdanie, że dorośli także kochają być animowani przez wodzireja – animatora.

Czy na urodzinach będzie animator?

Często można usłyszeć wśród dzieci takie pytanie. Społeczeństwo w Polsce się bogaci, dzieci są bardziej wymagające niż kiedyś. Dlatego dzieci i ich rodzice nie wyobrażają sobie urodzin bez animatora. Od kilku lat w Polsce powstało duże zapotrzebowanie na animatorów dla dzieci na przyjęcia urodzinowe, komunijne i weselne. W odpowiedzi na popyt zostały podjęte kroki w kierunku podaży. Dlatego animator na urodziny stał się już jakby zawodem dla wielu osób, a niektórzy (studenci) dorabiają sobie w weekend. Zabawny jest fakt, że nikt tego nie kontroluje. Dziś każdy kto się do tego nadaje lub prawdziwy „nieudacznik” może zostać animatorem czasu wolnego. Wystarczy tylko ukończyć „śmieszny” kurs animatora czasu wolnego trwający kilka godzin za kwotę 100 lub 200zł i jazda do pracy. Baa, niektórzy wcale takiego kursu nie mają. Kto prowadzi kurs animatora czasu wolnego i kto takiej osobie zezwolił na takie działania? Śmie stwierdzić, że gdyby osoba, która kompletnie się do tego nie nadaje aby być animatorem, chciała szkolić animatorów czasu wolnego, to pewnie nikt by jej w takim działaniu nie przeszkodził. Dla podniesienia nastroju dodam, że Znany wszystkim artysta Bogdan Michalec – nazywany także animatorem czasu wolnego (dla dzieci) także nie posiada „śmiesznego kursu” lecz doświadczenie od 2007r.

Animator dla dzieci – kto zyskuje a kto traci

Animator dla dzieci podczas urodzin, wesel, pikników lub innych imprez to bardzo odpowiedzialne zadanie. Ludzie, którzy tak naprawdę zdecydowali się aby nim zostać i robią to wyłącznie dla pieniędzy ośmieszają się, dając tym samym złe spojrzenie przez pryzmat zawodu animatora czasu wolnego. Najbardziej na tym tracą konsumenci animacji dziecięcej, to oni w przyszłości nigdy się już nie zdecydują na animatora dla swojego dziecka na urodziny, komunię lub wesele. Mam dużą nadzieję, że wszystkie takie osoby, które „przejadą” się na słabej animacji, w przyszłości będą się bardziej skupiać na poznawaniu oferty przyszłego animatora na urodziny. Duża liczba osób decyduje się na usługi animacyjne za bardzo niską cenę. Tak mili Państwo, to cena jest Waszym wyznacznikiem do zatrudnienia animatora dla dziecka. Konsekwencją tego może być stwierdzenie, że d..y nie urywało podczas wizyty animatora, a dzieci się nudziły. Zostaje wielkie rozczarowanie i pewnie stwierdzenie, że szkoda pieniędzy na animatorów, gdyż dzieci i tak się nudziły. Moja rada, uwaga na fabrykę animatorów!!! Tanie animacje nie wszystkim się już podobają. Klienci bardzo często dzwonią narzekając na tanich animatorów, którzy niemal przez całą animację organizują zabawy z chustą animacyjną i malują twarze.

Animator dla dzieci na przyjęcia – wyciągnięcie wniosków

Staraj się wynająć animatora na urodziny swojego dziecka, którego jesteś pewien. Dopytaj o szczegóły oferty – co dostaniesz w tej cenie. Jakie posiada doświadczenie animator dla dzieci, którego zamierzasz wynająć.
Często tani animator na urodziny lub tani animator weselny nie podoła Twoim oczekiwaniom. Dlaczego? Zasada jest prosta. Małe pieniądze – małe atrakcje dla dzieci. Na przykładzie wędlin, trudno jest zjeść szynkę za 15 zł, gdyż mięsa w szynce będzie niewiele. Podobnie jest z animacją, który „normalny” prawdziwy animator zabaw dla dzieci podejmie się prowadzenia za 100 lub 300 zł zabawy dla dzieci przez 2 godziny? Choć wiem, że na rynku są animatorzy, którzy po kosztach uprawiają”partyzantkę” narażając na złą opinię zawód animator dla dzieci.

Tani animator dla dzieci na urodziny, przyjęcia, wesela

Reasumując – jeśli animator dla dzieci wycenił usługę animacji na urodziny 3 godz. za 200zł to możesz być pewien, że nie robi tego zawodowo, tylko dorabia sobie do „pensji”. Animator, który prowadzi działalność gospodarczą musi zapłacić wysokie koszty ZUS, telefon, internet, paliwo, materiały – między innymi balony, płyny, fajne kolorowe wdzianko, materiały do iluzji, pokazów pirotechnicznych, itp.
Animator czasu wolnego, który zgadza się świadczyć usługę animacyjną za 200zł to prawdopodobnie robi to pierwszy raz lub dopiero zaczyna przygodę z animacją. Co się z tym wiąże? Niska jakość usługi. Trudno jest zaoferować usługi animacyjne na wysokim poziomie za 200zł. Zostaje tylko nadzieja, że klienci sami zweryfikują takie usługi i przestaną z nich korzystać. Efektem tego „tania amatorszczyzna” wyginie sama brakiem zleceń. Zobacz jak prawdziwy animator prowadzi urodziny.