Jak rozkręcić imprezę dla dorosłych złote sprawdzone zasady

Imprezy dla dorosłych

Jak rozkręcić imprezę dla dorosłych.Imprezy dla dorosłych, to bardzo trudny rodzaj eventów. Muszę zaliczyć do nich zarówno imprezy alkoholowe i bezalkoholowe. Jak rozkręcić imprezę dla dorosłych krok po kroku, takich informacji nie znajdziecie w internecie. Zawsze udaje mi się jako animator dla dzieci, klaun, wodzirej na event, czy konferansjer rozkręcać imprezyJak rozkręcić imprezę dla dorosłych – jakie eventy prowadziłem? Prowadziłem imprezy między innymi: urodziny dorosłych, pięćdziesiąte, czterdzieste urodziny, wesele. Przyjęcia okolicznościowe, wieczór kawalerski, wieczór panieński, targi ślubne, otwarcia – urodziny sklepów. Urodziny galerii, otwarcia, promocje w galerii, otwarcie banku, itp. Jak to robię? To jest bardzo trudne pytanie, lecz najważniejsze, aby być sobą. Oto kilka wskazówek, które stosuję podczas różnych eventów firmowych czy okolicznościowych. Na całkowity sukces prowadzenia imprezy składa się lista punktów, pozwólcie, że wymienię tylko te najważniejsze.

Jak rozkręcić imprezę dla dorosłych – Wiek, płeć i ilość uczestników eventu

Aby dobrze poprowadzić event, trzeba być w ciągłym kontakcie z jego uczestnikami. Po zabawie, czy tańcu, nie wychodzę natychmiast na przysłowiowego papierosa ( choć nie palę ). Oczywiście bez przesady, jeśli wesele trwa kilkanaście godzin, to nie jestem w stanie wytrzymać bez toalety i kilka wdechów świeżego powietrza. Jak rozkręcić imprezę dla dorosłych – ile mam wolnego czasu na evencie? Natomiast w przypadku krótkich wydarzeń, jestem ” całkowicie ” zaangażowany do wykonania zadania z jak najlepszym skutkiem. Podczas imprezy, na której przewagę mają ludzie młodzi, lub np: same kobiety ( np. 200 kobiet ), przygotowuję się w nieco inny sposób. Nieco inaczej jak na zwykłym tradycyjnym weselu dla dużej rozpiętości wiekowej uczestników. Trudno poprowadzić w tan znakomitej zabawy, tańców i konkursów, kiedy na parkiecie znajduje się kilkanaście osób. Im więcej osób na imprezie, tym lepiej – kocham duże grupy uczestników zabaw.

Jak rozkręcić imprezę dla dorosłych – Rodzaj prowadzonej imprezy i oczekiwania

Bardzo duży wpływ ma rodzaj imprezy, inne jest zachowanie samych pań bawiących na wieczorze panieńskim.Inaczej bawią się uczestnicy na pięćdziesiątych urodzinach, lub na sylwestrze. Ogromny wpływ na sukces, mają także oczekiwania organizatora ( zamawiającego ). Tutaj sprawa wygląda różnie, zawsze przed podjęciem decyzji o przyjęciu zlecenia pytam o wszystkie oczekiwania względem eventu. Jak rozkręcić imprezę dla dorosłych – czy można zrezygnować z prowadzenia imprezy? Jeśli czuję, że nie podołam, to rezygnuję. Bardzo rzadko się zdarza, kiedy rezygnuję ( z prowadzenia imprezy ) zapewnienia atrakcji podczas eventu. Jeśli mam wrażenie, że klient mógłby być nie do końca zadowolony, nie biorę zlecenia. Od 2007r. przydarzyło mi się tylko dwa razy, że przeprosiłem klienta nie biorąc zlecenia.

Jak rozkręcić imprezę dla dorosłych – Brak sztywnego programu imprezy

Tutaj zadziwię wszystkich, choć starannie się przygotowuję do każdej imprezy, to podczas eventu nigdy nie realizuję wcześniej przygotowanego planu według ustalonej kolejności. Kocham podejmować decyzję związaną z planem imprezy ( programem ) na bieżąco, oceniając zaangażowanie imprezowiczów ( uczestników imprezy ), ich odbiór, itp. Jak rozkręcić imprezę dla dorosłych – jaki plan prowadzenia? W tym temacie, nie zależnie od tego, czy jestem wynajęty jako animator, klaun, wodzirej czy konferansjer, zawsze podchodzę do programu jednakowo. Plan jest zawsze, lecz bardzo ogólny. W trakcie prowadzenia eventu dokonuję aktualizacji i wszelkich zmian scenariusza imprezy.

Jak rozkręcić imprezę dla dorosłych – Najważniejsza złota zasada

Czy Ci się to podoba, czy nie, wychodzisz na scenę podczas imprezy ( parkiet ) robisz swoje i obserwujesz publiczność ( uczestników eventu ). Pamiętaj, że to właśnie oni oceniają Twoją pracę, ( Twoje zaangażowanie w to co robisz ). Mniej ważny jest odbiór zleceniodawcy ( zamawiającego ), aczkolwiek jego odbiór powinien być także pozytywny. Jak rozkręcić imprezę dla dorosłych – kogo chcesz zadowolić. Pamiętaj, że prowadzisz imprezę ( pracujesz dla ludzi ), dlatego to oni wystawią Ci odpowiednią opinię na dalszą karierę zawodową. Albo się do tego nadajesz i będziesz to robił z pasją, lub „umrzesz” zawodowo poprzez brak zleceń na prowadzenie lub zapewnianie atrakcji podczas imprez.

Jak rozkręcić imprezę dla dorosłych – kiedy można zacząć, a kiedy skończyć karierę

Odpowiem wprost, jeśli masz dar „bycia wodzirejem” to wiek tak naprawdę nie ma znaczenia. Natomiast bardzo ważna jest kondycja na prowadzonym evencie. Nie wyobrażam sobie wodzireja, który sapiąc próbuje nadążyć za uczestnikami imprezy. W zawodzie wodzireja dobrze jest być sprawnym fizycznie. Można mieć 70 lat i nadal świetnie prowadzić przyjęcia, jak i pozostałe eventy. Tak mi się przynajmniej wydaje. Czas pokaże.
Imprezy dla dorosłych zazwyczaj prowadzę jako wodzirej.