...
Menu Zamknij

Wybór najlepszego nagłośnienia na małe imprezy

profesjonalne-naglosnienie-jbl-prx-715
profesjonalne-naglosnienie-jbl-prx-715

Na samym początku zaznaczę, że nie jestem ekspertem w tej dziedzinie, lecz chciałbym się podzielić swoim doświadczeniem, które od 2007r. staje się większe.

Patrząc oczami przez pryzmat swoich lat działalności jako jednoosobowy artysta, który ma także swoje nagłośnienie, pragnę powiedzieć, że każdy chciałby mieć jak najlepszy sprzęt grający. Na samym początku własnego „raczkowania”, kiedy Wówczas nie miałem żadnego pojęcia o nagłośnieniu jak i mikrofonach, zdawałem się na wiedzę i doświadczenie sprzedawcy w sklepie. Jednak nie zawsze miły Pan w sklepie muzycznym musi kierować się idealnie dopasowaną Twoją potrzebą, lecz jesli był to właściciel, to często chodziło wyłącznie o biznes po drugiej stronie.

Jakie jest najlepsze nagłośnienie na małe imprezy?

JBL Partybox 310
JBL Partybox 310

Aby wybrać dla swojej działalności muzycznej odpowiednie nagłośnienie, najpierw musimy sobie zadać pytanie, jakie imprezy, jak długo, gdzie, i w jakich warunkach, dla jak dużej publiczności będzie grała muzyka lub prowadzona będzie wodzirejka lub konferansjerka albo występy artystyczne choćby jak moje, kiedy występuję jako śmieszny klaun.

Powie Ci to każdy dźwiękowiec, że podczas każdego wydarzenia małego jak i dużego dźwięk musi być nie za głośny jak i nie za cichy – uzalezniony przede wszystkim charaterem imprezy. Podając prosty przykład, że trudno by było grać głośną muzykę na weselu dla gości podczas obiadu.

Dla mnie zawsze ceniła się jakość, dlatego nigdy nie oszczędzałem na sprzęcie grającym. Czysta słyszalna muzyka czy konferansjerka to atuty moich usług także w roli jako wodzirej do wynajęcia.

Jakiej marki wybrać sprzęt nagłośnieniowy?

W miejscu, gdzie nagłośnienei ma być najczęściej używane rozłożyć sprzęt grający wielu różnych marek i posłuchać jak brzmi, ponieważ nie zawsze duże głośniki 15 calli sprawdzą się na każdej sali, np. gimnastycznej. A na zewnątrz oczywistym jest, że bas z takiego głosnika basowego ucieknie przed siebie i będzie go za mało. Nagłośnienie pokazane na zdjęciach, jest moją własnością. Sprawdza się podczas wszystkich imprez, które obsluguję. Pragnę dodać, że bardzo często podczas dużych pikników, festynów czy dni dziecka, korzystam z dużego estradowego profesjonalnego nagłośnienia po ok. 11KW na stronę. To jest naprawdę bardzo duża moc muzyczna. Podsumowując, kiedy widzę informacje, że ktoś próbuje nagłośnić imprezy dla dzieci głośnikiem, który ma wbudowany odtwarzacz muzyki i pięć mikrofonów o łącznej wartości do 1 000 zł pozostawiam to bez komentarza. 

Kochany czytelniku mojego skromnego artykułu, mam nadzieję, że w jakiś sposób Ci pomogłem, a jeśli masz do mnie jakieś pytania, to zadzwoń. Chętnie spróbuję Ci pomóc. 

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.