Karnawał dla dzieci i dorosłych

Karnawał dla dzieci i dorosłych 2020

Karnawał dla dzieci jak z marzeń

Karnawał dla dzieci „wtargnął” w 2020 rok czy nam się to podoba, czy nie. Większość dzieci jeszcze nie zapomniała balu sylwestrowego, a tu kolejna zabawa przed nimi. Dzieci uwielbiają się bawić na balu karnawałowym w przygotowanych przez rodziców pięknych kolorowych strojach. Najbardziej obleganymi przebraniami są oczywiście popularne postacie z bajek. Na karnawał dla dzieci rodzice wypożyczają, kupują lub szyją piękny strój karnawałowy, aby każde dziecko poczuło się w tym dniu wyjątkowo. Stroje gotowe, świetne nastroje, nie pozostało już nic więcej jak rozpocząć świetną zabawę. Przecież karnawał to jedna z najwspanialszych i długo oczekiwanych zabaw dla milusińskich. Jednak czy tak jest zawsze? Przeczytaj dalszą część artykułu i zapoznaj się oferta na bal karnawałowy.

Prowadzenie balu karnawałowego dla dzieci

Niektórzy myślą, że prowadzenie balu karnawałowego dla dzieci jest bardzo łatwe. Niektórzy rodzice uważają, że nie potrzeba żadnych przygotowań do prowadzenia balu dla dzieci. Czy tak jest naprawdę? Przecież bal karnawałowy dla dzieci ma być zabawą tą wyjątkową. Długo oczekiwaną, aby została zapamiętana na wiele tygodni lub miesięcy. Bal karnawałowy prowadzony bez przygotowania przez amatorów może zostać zapamiętany jako najgorsza choinka szkolna lub przedszkolna. Coraz częściej nauczyciele nie chcą się podejmować prowadzenia balu dla dzieci, ponieważ uważają za lepsze rozwiązanie wynajęcie „firmy” z zewnątrz. Twierdzą, że dzieci na balu karnawałowym nie mają takiej frajdy w zabawie ze znanymi osobami. W zupełności się z tym zgadzam. Owszem, jak sami nauczyciele podkreślają, kochają brać udział w całej zabawie karnawałowej razem z dziećmi. Jest to bardzo logiczne i rozsądne rozwiązanie, ponieważ często w balu choinkowym uczestniczą dzieci 2,5 lub 3-letnie. Prowadzić bal karnawałowy dla dzieci jest bardzo trudno. Wszystko zależy od doświadczenia prowadzącego wodzireja, klauna i animatora.

Scenariusz balu karnawałowego – Karnawał dla dzieci

Pod tytułem scenariusza balu karnawałowego dla dzieci nie może się kryć wyłącznie sama zabawa dla dzieci polegająca na tańcu do muzyki bez prowadzenia. Czy idealnym rozwiązaniem jest animator na bal karnawałowy? Karnawał dla dzieci – Owszem, na balu choinkowym dzieci potrzebują się wyszaleć, lecz bez zorganizowania im tej zabawy (bez poprowadzenia dzieci) z pewnością dla młodszych grup okaże się to wielką porażką. Dzieci kochają taniec do znanych współczesnych utworów prowadzonego przez doświadczonego wodzireja. Kolejnym punktem udanego balu dla dzieci są wszelkie innowacyjne konkursy, z którymi tak naprawdę dzieci nie miały jeszcze styczności. Kiedy do balu karnawałowego włączymy sceniczne pokazy prowadzącego, to sukces udanej zabawy gwarantowany. Dodatkowym wpływającym czynnikiem na udany bal karnawałowy dzieci jest godzina balu, nastrój dzieci.

Czas trwania balu karnawałowego dla dzieci?

Wiele lat temu organizatorzy choinek szkolnych prosili o karnawał dla dzieci – bal karnawałowy dla dzieci w przedszkolu lub w szkole, aby trwał 180 minut i dłużej. Dzieci naprawdę nie tyle zmęczone, ile znudzone balem zapamiętywały namawianie ich do wszelkich zabaw, tańców i konkursów. Z wielką dumą mogę napisać, że w 99 procentach rodzice i nauczyciele dali się przekonać do skrócenia balu. Bal karnawałowy dla młodszych dzieci o długości 90 min to już norma. Sprawa ma się nieco inaczej w klasach starszych do 3 klasy włącznie, kiedy choinka trwa 120 min. Ktoś może powiedzieć, że dla dzieci ze szkoły podstawowej dwie godziny to za mało. Dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, aby karnawał dla dzieci zwany prościej bal karnawałowy dla dzieci od 4 do 8 i starsze trwał 3 lub 4 godziny. Jednak w tym przypadku sama muzyka to za mało, potrzeba jest wynająć zawodowego wodzireja, który poprowadzi ich w tan niezapomnianej zabawy. Wodzirej na bal karnawałowy dla starszych dzieci nie może zapominać o traktowaniu młodzieży jak „dorosłych”, wówczas sukces gwarantowany. Zapraszam do oferty.

Karnawał dla dzieci a strój prowadzącego „wodzireja” podczas balu

W tej części artykułu mogę niektórych czytelników bardzo zaskoczyć. Dlaczego? Otóż nie sam makijaż jest ważny, lecz ubranie, które ma na sobie. Prowadzący bal karnawałowy wodzirej lub klaun (animator) powinien w jakiś sposób wyróżniać się spośród wszystkich uczestników zabawy choinkowej. Z pewnością „śmieszny” widok sprawia osoba płci żeńskiej pracująca jako wodzirej do prowadzenia balu w stroju klauna. Natomiast jeśli mowa o prawdziwym wodzireju na balu, to elegancki kapelusz nada mu odpowiedniego charakteru podczas całej zabawy. Podsumowując ten etap artykułu, jeśli karnawał dla dzieci to wodzirej na balu z pewnością musi się jakoś wyróżniać spośród gości. Dotyczy to także prowadzenia balu karnawałowego dla dorosłych.

Bal karnawałowy dla dorosłych

Karnawał dla dzieci – czym tak naprawdę się różni bal karnawałowy dla dorosłych od balu dla dzieci? Z pewnością trudno będzie odpowiedzieć na to pytanie jednym zdaniem. Podczas bali dla dzieci i dorosłych muzyka jest bardzo zbliżona do siebie. Podczas karnawału dla dorosłych (dla seniorów) dodatkowo są odtwarzane starsze utwory, lata 60, 70, 80, 90. Dużą różnicą w obu wydarzeniach karnawałowych gra czas trwania balu. Młodsze dzieci mają choinkę szkolną, która trwa ok. 2 godz. Starsze dzieci klas od 4 do 8 na balu, bawią się nawet 4 lub 5 godz. Natomiast karnawał dla dzieci dla dorosłych z seniorami włącznie bal karnawałowy może trwać nawet do białego rana. Jeśli podczas balu karnawałowego dla dzieci jest jeden mały poczęstunek, dorośli zazwyczaj mają wspaniałe menu. Zazwyczaj składa się ono z wielu ciepłych i zimnych posiłków. Na balu karnawałowym dla dorosłych nie może zabraknąć dodatkowych atrakcji dla gości. Są to najczęściej występy znanych artystów nie tylko polskiej estrady. Jeśli karnawał dla dzieci to często znajduje się postać klauna znanego jako klaun Fred. Życzymy udanego balu karnawałowego dla dorosłych.