...
Menu Zamknij

Strach przed klaunami

strach-przed-klaunami
strach-przed-klaunami

Strach przed klaunami zwany koulrofobią to paniczny lęk przed klaunami. Piszę ten artykuł dlatego, aby uspokoić niektórych rodziców. Z badań naukowców wynika, że prawie 8 % populacji cierpli na tę fobię. Czasem się zdarza, że dziecko panicznie boi się klaunada dla dzieci. Jednak w 99% przypadków jest to zachowanie na początku imprezy.  Na końcu wydarzenia, w którym dziecko uczestniczyło samo przybijało piątkę lub żółwika.

Dlaczego dzieci boją się klaunów?

Kto się boi klauna Freda
Kto się boi klauna Freda

Dziecko nie widzi całej twarzy klauna, nie poznaje jego zamiarów, gdyż utrudnia mu w tym często kolorowy strój z „wyolbrzymionym” makijażem. Nie potrafi przewidzieć jego zachowania, dlatego na początku czuje lęk. Bogdan Michalec na początku swojej kariery jako klaun Fred mocno malował twarz. Jednym słowem był nie do poznania. Być może właśnie dlatego niektóre dzieci czuły lęk. 

Pragnąc uspokoić wszystkich rodziców dodam, że od wielu lat sytuacja się zmieniła, oczywiście mówię za klauna Freda. Jego makijaż jest mocno ograniczony, dlatego dzieci lubią go nawet bez dużego czerwonego nosa.

Koulrofobia w rzeczywistości

Strach przed klaunami narodził się w Stanach Zjednoczonych po publikacji filmu z groźnym klaunem w roli głównej. Nie wierzę, że miał on na celu powstrzymania działalności klaunady. Strach przed klaunami? A może to czasem jest „Wyssane z palca” dlatego, że prawie każdy człowiek czegoś się boi. Jeden człowiek czuje lęk przed wężem, żabą, pająkiem, a inny przed dużą ilością otworów.

Strach przed klaunami, to nic innego jak zdobycie popularności w internecie. Ludzie to kupują, wypisując często dużo nie prawdziwych informacji. Zobacz jeśli szukasz klauna do wynajęcia.

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.