Bogdan Michalec - One Mam Show - Klaun Fred z Mam Talent - Atrakcje dla dzieci i dorosłych na każdą imprezę

Czy istnieje strach przed klaunami?

Oczywiście że tak. Strach przed klaunami zwany koulrofobią to paniczny lęk przed błaznami. Piszę ten artykuł dlatego, aby uspokoić niektórych rodziców. Z badań naukowców wynika, że prawie 8 % populacji cierpli na tę fobię. Czasem się zdarza, że klauna dla dzieci. Jednak w 99% przypadków jest to zachowanie na początku imprezy.  Na końcu wydarzenia, w którym dziecko uczestniczyło, samo przybijało piątkę lub żółwika. Czy to normalne zjawisko? Z psychologicznego punktu widzenia tak.

Teraz wyjaśnię dlaczego dzieci boją się klaunów?

Dziecko nie widzi całej twarzy klauna, nie poznaje jego zamiarów, gdyż utrudnia mu w tym często kolorowy strój z „wyolbrzymionym” makijażem. Nie potrafi przewidzieć jego zachowania, dlatego na początku czuje lęk. Bogdan Michalec na początku swojej kariery jako klaun Fred mocno malował twarz. Jednym słowem był nie do poznania. Być może właśnie dlatego niektóre dzieci czuły lęk. 

Pragnąc uspokoić wszystkich rodziców dodam, że od wielu lat sytuacja się zmieniła, oczywiście mówię za klauna Freda. Jego makijaż jest mocno ograniczony, dlatego dzieci lubią go nawet bez dużego czerwonego nosa.

wesoły klaun dla dzieci zapewni moc atrakcji podczas urodzin, wesela jak i każdej imprezy firmowej

Koulrofobia w rzeczywistości współczesnego świata

Strach przed klaunami narodził się w Stanach Zjednoczonych po publikacji filmu z groźnym klaunem w roli głównej. Nie wierzę, że miał on na celu powstrzymania działalności klaunady. Strach przed klaunami? A może to czasem jest „Wyssane z palca” dlatego, że prawie każdy człowiek czegoś się boi. Jeden człowiek czuje lęk przed wężem, żabą, pająkiem, a inny przed dużą ilością otworów.

Owszem, z psychologicznego jak i i psychiatrycznego punktu widzenia jest możliwe, aby przypadek sprawił, że dziecko będzie się bało chociażby klauna na weselu. Wówczas jak najprędzej powinien udać się do specjalisty.

Czasami zdarza się, że strach przed klaunami, to nic innego jak zdobycie popularności w internecie. Ludzie to kupują, wypisując często dużo nie prawdziwych informacji. Zobacz jeśli szukasz prawdziwego wesołego klauna do wynajęcia.

Te artykuły także mogą Cię zainteresować

Możesz polecić tę stronę?


Bogdan Michalec Show - One Man Show - logo czarne
Call Now Button