Strach przed klaunami | Koulrofobia w rzeczywistości

Strach przed klaunami

Strach przed klaunami zwany koulrofobią to paniczny lęk przed klaunami. Piszę ten artykuł dlatego, aby uspokoić niektórych rodziców. Z badań naukowców wynika, że prawie 8 % populacji cierpli na tę fobię. Doświadczony klaun, animator, wodzirej i konferansjer z doświadczeniem od 2007r. nie może się zgodzić z tymi badaniami. Czasem się zdarzyło, że dziecko panicznie bało się klauna na początku imprezy, a na końcu występu przybijało piątkę lub żółwika. Czym jest strach przed klaunami? Strach przed klaunami zwany koulrofobią w interpretacji klauna Freda – najczęściej dziecko nie widzi całej twarzy na początku show klauna. Dziecko nie poznaje zamiarów klauna, gdyż utrudnia mu w tym kolorowy strój z makijażem. Nie potrafi przewidzieć jego zachowania, dlatego na początku czuje lęk. Podczas występu klauna jest pokaz, w którym klaun Fred ujawnia swoją prawdziwą tożsamość podczas krótkiego parateatru. W skrajnym przypadku klaun Fred ściąga swój czerwony nos i zły czar znika. Dziecko, które wcześniej nie zbliżyło się do klauna, nagle czuje się bezpiecznie i może dobrze się bawić wraz z rówieśnikami.

Koulrofobia w rzeczywistości

Strach przed klaunami narodził się w Stanach Zjednoczonych po publikacji filmu z groźnym klaunem w roli głównej. Możliwe, że miał on na celu powstrzymania działalności klaunady. Wyniki narodzin nowych klaunów dowodzą, że społeczeństwo wcale się nie boi klaunów. Strach przed klaunami? „Wyssane z palca” dlatego, że prawie każdy człowiek czegoś się boi. Jeden człowiek czuje lęk przed wężem, żabą, pająkiem, a inny przed dużą ilością otworów. Dla przykładu, klaun Fred zawsze przyciąga tłumy dzieci wraz z rodzicami na piknik, festyn, dzień dziecka, otwarcie lub promocje. Dzieci przychodzą po to, aby świetnie się bawić. W niektórych momentach jest dreszczyk emocji, np: kiedy klaun Fred podpala bombę i wyrzuca ją w tłum dzieciaków z rodzicami. W takiej chwili również towarzyszy mały dreszczyk adrenaliny, która ma pozytywny wpływ na działanie organizmu. Pod warunkiem, że nikomu się nic nie stanie. Mit strach przed klaunami, to nic innego jak zdobycie popularności w internecie. Ludzie to kupują, wypisując często dużo nie prawdziwych informacji. Zobacz jak wygląda, i do czego doprowadza klaun Podkarpackie.

Cyrkowy Klaun dla dzieci

Często się zdarza, że dziecko które na początku spotkania z klaunem bało się – po dłuższej chwili weszło w kontakt z klaunem. Być może takie dziecko nie posiada żadnych objawów choroby, tylko zwykłą obawę przed czymś nowym. Z doświadczenia wynika, że dzieci jak i dorośli po zetknięciu z czymś nowym czują obawę, lęk, a po jakimś czasie cały strach mija.