Zabawy-i-konkursy-na-bal-karnawałowy

Zabawy i konkursy na bal karnawałowy dla dzieci w przedszkolu, w szkole

Zabawy i konkursy na bal karnawałowy

Zabawy i konkursy na bal karnawałowy dla dzieci w przedszkolu nie odbiegają zbytnio od szkolnych. Od 2007r. Bogdan Michalec prowadzi imprezy jako konferansjer, wodzirej, animator, komik czy klaun Fred. Dlatego swoim doświadczeniem pragnie się z państwem podzielić i to całkiem za darmo!. Ten artykuł jest skierowany do osób, które same we własnym zakresie pragną poprowadzić bal karnawałowy. Między innymi zabawy i konkursy na bal karnawałowy dla dzieci w przedszkolu lub w szkole. Aby prowadzone zabawy i konkursy na bal karnawałowy dla dzieci mogły się udać, potrzebujemy:

 1. wybór dogodnego terminu na bal choinkowy,
 2. odpowiednio dużej sali co do ilości dzieci (uczniów),
 3. profesjonalne nagłośnienie z mikrofonami bezprzewodowymi i odtwarzaczem muzyki, mile widziane profesjonalne oświetlenie,
 4. dużej grupy dzieci najlepiej przebranej w barwne postacie z bajek z pozytywnym nastawieniem i przygotowaniem do balu,
 5. predyspozycje do prowadzenia zabaw i konkursów dla dzieci – odpowiedni wodzirej

Pozostałe dodatki na zabawy i konkursy na bal karnawałowy typu: dekoracja karnawałowa, przekąski podczas balu. Są rzeczami przyjętymi przez większość placówek szkolnych jak i przedszkolnych. Dlatego o nich nie będę pisał. Nie chcesz już więcej czytać, tylko już teraz chcesz poznać program zawodowego klauna na bal karnawałowy dla dzieci. Wejdź w link tuż obok!

Jakie zabawy i konkursy na bal karnawałowy?

Zabawy i konkursy na bal karnawałowy dla dzieci podczas udanej choinki.
zabawy i konkursy na bal karnawałowy
 • Bal karnawałowy nie może się odbyć bez znanej wszystkim zabawy nie tylko dzieciom, ale także dorosłym: kaczuszki. Wodzirej Bogdan Michalec coraz rzadziej ją już ją prowadzi, lecz jeśli już to z własną choreografią na wesoło.
 • Tańce w kole na zabawy i konkursy na bal karnawałowy do muzyki z różną choreografią pokazywaną w trakcie przez prowadzącego.
 • Zabawa w pociąg, w przypadku większej ilości dzieci można zorganizować więcej pociągów do piosenki. Nie musi być to pociąg Rynkowskiego na zabawy i konkursy na bal karnawałowy. Podczas choinki przedszkolnej można wykorzystać piosenkę dziecięcą „jedzie pociąg z daleka”.
 • Jeśli taniec na balu karnawałowym, to świetnie się sprawdza podczas choinki nauka różnych tańców, np: własna choreografia „Despacito”. Także mój pomysł na taniec „Agadoo”, „Macarena”, „Lambada”, w przedszkolach prowadzonych przez siostry w dzieci uwielbiają. Podczas balu karnawałowego prowadzonego przez siostrę lub księdza „Nie miały aniołki choinki na święta”, „Taki Duży Taki Mały”, w starszych klasach świetnie się sprawdza „Country Roud”, „Cankan”, „Zorba”, (nie zapominając ciągle o „Despacito”). W przypadku zabawy i konkursy na bal karnawałowy. Kiedy prowadzący jest nauczycielem, to może także dołożyć własne piosenki i zabawy prowadzone podczas normalnego dnia z życia przedszkolaka.

Dalsza lista zabaw i konkursów dla dzieci

 • Świetnym pomysłem może się okazać konkurs tańca z balonikami pomiędzy głowami lub brzuszkami, dzieci uwielbiają tę zabawę, szczególnie, kiedy zostają na końcu nagradzane drobnymi upominkami. Z tą zabawą na balu choinkowym można wyrabiać różne układy.
 • Zabawa w mumie, co prawda wodzirej Bogdan Michalec odchodzi już od niej nie dla tego, że się nie sprawdza, lecz zwyczajnie brakuje na nią czasu. Dzieci owijają się papierem toaletowym tworząc postać mumi (wskazana pomoc starszych osób – nauczyciela lub rodzica). Która drużyna jako pierwsza wykona mumię lub kto wykona ładniejszą mumię. Sugeruję tę zabawę wszystkim tym, którzy lubią ogromną dawkę śmiechu i świetną zabawę.
 • Zabawa z chustą animacyjną – klaun Fred już nie ma chusty animacyjnej !!! Dlaczego? ponieważ już się jej zwyczajnie wstydzi. Wszystkie dzieci znają chustę klanzy, dlatego wodzirej Bogdan Michalec od wielu lat jej już nie ma. Przy tym rekwizycie można się zatrzymać na nieco dłużej. Gdyż ilość zabaw z chustą jest naprawdę bardzo duża, która jest uzależniona od pomysłu prowadzącego jak i wieku i ilości uczestników podczas balu karnawałowego.
 • Taśmy animacyjne, zwane gąsienicami, świetnie się sprawdzają podczas rywalizacji dzieci starszych, młodsze dzieci potrzebują pomocy rodziców lub nauczycieli. Ta zabawa cieszy się ogromnym zainteresowaniem nie tylko podczas balu karnawałowego.

Zabawy i konkursy dla dzieci na balu karnawałowym – ciąg dalszy…

 • Tunele animacyjne – tutaj sprawa jest prosta, dzieci przechodzą (czołgają się) przez długi kolorowy tunel jedno za drugim. Zawodowy wodzirej także nie używa takiego rekwizytu.
 • Chodzenie po linie – dwoje rodziców lub nauczycieli trzyma bardzo długą i grubą linę, następnie dzieci przechodzą po niej tak, aby nie spaść (nie dotykać liny). Dzieci przechodzą jedno za drugim z rękami na bok tworząc samolot. Fajna zabawa na balu dla dzieci młodszych.
 • Skakanie przez linę jeśli zabawy i konkursy na bal karnawałowy- tą samą długą i grubą linę można wykorzystać do grupowego skakania przez linę, dorośli obracają liną. Wyczyn raczej dla starszych dzieci.
 • Bieg drużynowy na czas, dwie lub więcej drużyn bierze udział w biegu do określonego punktu. Następnie wraca na koniec dając znak koledze lub koleżance o możliwości rozpoczęcia biegu. Która pierwsza cała drużyna ukończy bieg ta wygrywa. Przedszkolaki od 3 lat nie nadają się do takiej zabawy sportowej.
 • Przerzucanie papierowych kul na czas, ta zabawa wygląda bardzo podobnie do gry zespołowej w piłkę z tym, że każda drużyna otrzymuje tyle samo papierowych kul. Ich zadaniem jest przerzucenie ich na stronę przeciwnej drużyny, po np.minucie która drużyna będzie miała na swojej części sali mniej kul ta zwycięża. Bardzo żywa i dająca dzieciom świetna zabawa nie tylko dla najmłodszych dzieci.
 • Małe bańki mydlane z maszyny na wszelkie zabawy i konkursy na bal karnawałowy – jeśli ktoś ma maszyny do produkcji baniek mydlanych. To pomysł z bańkami będzie świetny podczas tańca do muzyki. Na zakończenie balu karnawałowego klaun Fred zazwyczaj przedstawia pokaz wielkich baniek mydlanych do muzyki. Bańki mydlane na balu choinkowym czasami naprawdę potrafią zaskoczyć swoimi gabarytami.
 • Śpiew piosenki przez prowadzącego – fajnie jest, kiedy wodzirej na balu śpiewa piosenki dzieciom, lub uczy je dodatkowo choreografii. Wodzirej Bogdan Michalec śpiewa piosenkę ” Bawmy się”. Ten utwór napisał wiele lat temu i uczy do niej łatwej choreografii. Ta forma nie nadaje się dla dzieci na balu od klas 4-8.

Kolejne zabawy i konkursy na Twój bal karnawałowy

 • Taniec freestyle – wystarczy tylko dobra współczesna muzyka lub muzyka dla dzieci, aby cała szkoła mogła się porwać w rytm znanych im piosenek. Klaun Fred zwany animatorem dla dzieci podczas balu uwielbia tańczyć razem z dziećmi.
 • Pokazy na balu karnawałowym, jeśli animator – wodzirej na balu choinkowym potrafi przedstawić jakiś pokaz dla dzieci. Wówczas dzieci na pewno nam się za to odwdzięczą wspaniałą zabawą. Klaun Fred – Bogdan Michalec gra pokaz sceniczny show nawet 60 min rozciągnięty w czasie zabawy karnawałowej. Takie wyczyny wymagają oczywiście odpowiednie przebranie jakim jest klaun Fred. Zwana często przez rodziców jak i nauczycieli animator i wodzirej.
 • Dużo utartych konkursów sportowych – których ja nie stosuję ze względu na ich przesyt na cyklicznych imprezach piknikowych lub szkolnych. Między innymi, gra w kręgle, czasowe rywalizacje, taniec na gazecie, przeciąganie liny, skoki w workach, itp.
 • Pozostałe zabawy na choince wodzirej klaun Fred nie stosuje – co nie znaczy, że się nie sprawdzą. Mowa tu miedzy innymi o konkursach z hula hop, quizy, zagadki, rebusy, kalambury, pytania konkursowe, zabawy sprawnościowe, itp,

Przedstawione na zabawy i konkursy na bal karnawałowy nie jest idealny. Ten program przez skromnego artystę Bogdana Michalec najważniejsze punkty zabaw czy konkursów prowadzenia balu karnawałowego dla dzieci w szkołach i przedszkolach. W żaden sposób wyżej przedstawione punkty nie dają gwarancji osiągnięcia sukcesu podczas każdego eventu. Ten poradnik ma na celu podpowiedzenie „Tobie” prowadzącemu (wodzirejowi), który po raz pierwszy będzie „ogarniał” choinkę szkolną lub przedszkolną. Wszystko zależy od samego prowadzącego jak i chęci uczestnictwa grupy dzieci w zabawie karnawałowej. Często „utarte” zabawy lub konkursy mogą się sprawdzić podczas balu wyśmienicie. Jednak na każdą udaną zabawę karnawałową nie ma złotego przepisu. Najczęściej to dzieci piszą scenariusz.  Jeśli masz wątpliwości, czy poradzisz sobie z prowadzeniem balu karnawałowego dla dzieci, poznaj mój cały program sceniczny jak i sposób prowadzenia balu. Zaglądnij na stronę wodzirej na bal karnawałowy.