Bogdan Michalec - One Man Show - Wyjątkowe zabawy, i konkursy na bal karnawałowy dla dzieci w przedszkolu i szkole

Zabawy i konkursy na bal karnawałowy dla dzieci

Karnawał dla dzieci „wtargnął” w nowy rok, czy nam się to podoba, czy nie. Większość dzieci jeszcze nie zapomniała balu sylwestrowego, a tu kolejna zabawa – bal karnawałowy przed nimi. Dzieci uwielbiają się bawić na balu karnawałowym w przygotowanych przez rodziców pięknych kolorowych strojach. Najbardziej obleganymi przebraniami są oczywiście popularne postacie z bajek. Na bal karnawałowy dla dzieci rodzice wypożyczają, kupują lub szyją piękny strój karnawałowy, aby każde dziecko poczuło się w tym dniu wyjątkowo. Stroje już gotowe, nastrój wyśmienity, nie pozostało już nic więcej jak rozpocząć świetną zabawę karnawałową dla dzieci. Przecież karnawał to jedna z najwspanialszych i długo oczekiwanych zabaw dla milusińskich. Jednak czy tak jest zawsze?

zabawne zabawy i konkursy podczas balu karnawałowego w przedszkolu lub szkole animator prowdzi zabawy i konkursy dla dzieci

Zabawy i konkursy na bal karnawał dla dzieci w przedszkolu nie odbiegają zbytnio od szkolnych. Od 2007r. Bogdan Michalec prowadzi imprezy jako konferansjer, wodzirej, animator, komik czy klaun dla dzieci. Dlatego swoim doświadczeniem pragnie się z państwem podzielić i to całkiem za darmo!. Ten artykuł jest skierowany do osób, które same we własnym zakresie pragną poprowadzić bal karnawałowy. Między innymi zabawy i konkursy na bal karnawałowy dla dzieci w przedszkolu lub w szkole. Aby prowadzone zabawy i konkursy na bal karnawałowy dla dzieci mogły się udać, potrzebujemy:

Jakie zabawy i konkursy na bal karnawałowy?

Dalsza lista zabaw i konkursów dla dzieci

zabawy karnawałowe dla dzieci na choinkach szkolnych i przedszkolnych
  • Świetnym pomysłem może się okazać konkurs tańca z balonikami pomiędzy głowami lub brzuszkami, dzieci uwielbiają tę zabawę, szczególnie, kiedy zostają na końcu nagradzane drobnymi upominkami. Z tą zabawą na balu choinkowym można wyrabiać różne układy.
  • Zabawa w mumie, co prawda wodzirej Bogdan Michalec odchodzi już od niej nie dla tego, że się nie sprawdza, lecz zwyczajnie brakuje na nią czasu. Dzieci owijają się papierem toaletowym tworząc postać mumi (wskazana pomoc starszych osób – nauczyciela lub rodzica). Która drużyna jako pierwsza wykona mumię lub kto wykona ładniejszą mumię. Sugeruję tę zabawę wszystkim tym, którzy lubią ogromną dawkę śmiechu i świetną zabawę.
  • Zabawa z chustą animacyjną – klaun na wesele już nie ma chusty animacyjnej !!! Dlaczego? ponieważ już się jej zwyczajnie wstydzi. Wszystkie dzieci znają chustę klanzy, dlatego  wodzirej dla dzieci Bogdan Michalec od wielu lat jej już nie ma. Przy tym rekwizycie można się zatrzymać na nieco dłużej. Gdyż ilość zabaw z chustą jest naprawdę bardzo duża, która jest uzależniona od pomysłu prowadzącego jak i wieku i ilości uczestników podczas balu karnawałowego.
  • Taśmy animacyjne, zwane gąsienicami, świetnie się sprawdzają podczas rywalizacji dzieci starszych, młodsze dzieci potrzebują pomocy rodziców lub nauczycieli. Ta zabawa cieszy się ogromnym zainteresowaniem nie tylko podczas balu karnawałowego.

Zabawy i konkursy dla dzieci na balu karnawałowym – ciąg dalszy…

Kolejne zabawy i konkursy na Twój bal karnawałowy

Niektórzy myślą, że prowadzenie balu karnawałowego dla dzieci jest bardzo łatwe, lub łatwiejsze, niż się może wydawać. Często rodzice uważają, że nie potrzeba żadnych przygotowań do prowadzenia balu dla dzieci. Czy tak jest naprawdę? Przecież bal karnawałowy dla dzieci ma być zabawą tą wyjątkową. Długo oczekiwaną, aby została zapamiętana na wiele tygodni lub miesięcy. Bal karnawałowy prowadzony bez przygotowania przez amatorów może zostać zapamiętany jako najgorsza choinka szkolna lub przedszkolna. Coraz częściej nauczyciele nie chcą się podejmować prowadzenie balu dla dzieci, ponieważ uważają za lepsze rozwiązanie wynajęcie „firmy” z zewnątrz. Twierdzą, że dzieci na balu karnawałowym nie mają takiej frajdy w zabawie ze znanymi osobami (nauczycielami). W zupełności się z tym zgadzam. Owszem, jak sami nauczyciele podkreślają, kochają brać udział w całej zabawie karnawałowej razem z dziećmi. Jest to bardzo logiczne i rozsądne rozwiązanie, ponieważ często w balu choinkowym uczestniczą dzieci 2,5 lub 3-letnie. Prowadzić bal karnawałowy dla dzieci nie jest łatwą sprawą. Jednak wszystko zależy od doświadczenia prowadzącego wodzireja, klauna i animatora. Masz ochotę na poprowadzenie takiego balu? Śmiało, będę Ci bardzo kibicował, z pewnością dasz radę. Powodzenia!

konkursy karnawałowe dla dzieci podczas choinek szkolnych

Przedstawione zabawy i konkursy na bal karnawałowy nigdy nie są idealne. Ten przedstawiony przeze mnie skromny program przedstawia tylko najważniejsze punkty zabaw czy konkursów do prowadzenia balu karnawałowego dla dzieci w szkołach i przedszkolach. W żaden sposób wyżej przedstawione punkty nie dają gwarancji osiągnięcia sukcesu podczas każdego eventu karnawałowego. Ten poradnik ma na celu podpowiedzenie „Tobie” prowadzącemu (wodzirejowi), który po raz pierwszy będzie „ogarniał” choinkę szkolną lub przedszkolną. Wszystko zależy od samego prowadzącego jak i chęci uczestnictwa grupy dzieci w zabawie karnawałowej. Często „utarte” zabawy lub konkursy mogą się sprawdzić podczas balu wyśmienicie. Jednak na każdą udaną zabawę karnawałową nie ma złotego przepisu. Najczęściej to dzieci piszą scenariusz.  Jeśli masz wątpliwości, czy poradzisz sobie z prowadzeniem balu karnawałowego dla dzieci, poznaj mój cały program sceniczny jak i sposób prowadzenia balu. Zaglądając na stronę wodzirej na bal karnawałowy wchodząc na OFERTA.

Zobacz na co zwrócić uwagę podczas organizacji balu karnawałowego

1. Wybór dogodnego terminu na bal choinkowy

Większość placówek oświatowych, jak i instytucji państwowych co do karnawału dla dzieci stosuje podobne zachowanie. Organizatorzy balów karnawałowych biorą pod uwagę kilka wyznaczników co do terminu balu choinkowego, między innymi przerwę w nauczaniu zwanej feriami. Zwieńczeniem uczęszczania dzieci do szkoły lub przedszkola jest nagroda w postaci balu dla dzieci, zwana balem karnawałowym, lub choinką szkolną. Jednak, kiedy wszyscy by się zastosowali do tej zasady, to zabrakłoby prowadzących, którzy byliby zmuszeni do prowadzenia choinek szkolnych dwa lub trzy razy dziennie w różnych instytucjach, aby móc zrealizować imprezy przez dwa tygodnie.

2. Odpowiednio dużą salę co do ilości dzieci (uczniów)

Bez względu na to, czy organizatorami choinki dla dzieci są rodzice, czy grono pedagogiczne, najlepiej, aby bal karnawałowy mógł się odbyć na odpowiednio dużej sali. Nie koniecznie musi być to sala gimnastyczna, w przypadku jej braku nie wykluczam większej sali do nauczania przeznaczonej na bal. Ważne jest, aby wielkość sali była dostosowana do ilości uczestników biorących udział w balu, lub odwrotnie. Choć zdarza się, że niektóre placówki oświatowe z powodu braku dużej sali, są dzielone na grupy. Jednak duże sale gimnastyczne zazwyczaj mają problemy akustyczne. Zdarzyło mnie się już kilka razy, że organizator balu karnawałowego „zgromadził” z całej gminy dzieci z przedszkoli, jak i szkół, gdzie ich ilość sięgała ponad 350 dzieci. Nawet pełnowymiarowa sala gimnastyczna okazała się nie za duża do prowadzenia balu karnawałowego w szkole. Dlatego proszę o rozwagę dla osób organizujących bale karnawałowe, czasem naprawdę lepiej podzielić dzieci na dwie grupy, aby wszyscy byli zadowoleni. Przecież zadowolenie dzieci jest najważniejsze.

3. Profesjonalne nagłośnienie i oświetlenie na bal karnawałowy

Mało jest przedszkoli, jak i szkół, które dysponują profesjonalnym nagłośnieniem do prowadzenia choinek szkolnych. Zazwyczaj taki sprzęt często „piszczy, chrypi” i nie można nic zrozumieć, co się mówi lub gra. Na balu karnawałowym niedopuszczalne jest używanie nagłośnienia za kilkaset złotych. Nie ważna jest wielkość opakowania, z którego wydobywa się dźwięk. Przede wszystkim liczy się marka nagłośnienia jak i moc skuteczna w decybelach, a co za tym idzie wydane w tym celu pieniądze. Trudno nazwać kolumnami estradowymi głośniki, które posiadają wbudowane odtwarzacze MP3, kilka mikrofonów. Sprzęt, który nadaje się, na prowadzenie balu dla dzieci nie może kosztować 400, czy 600 zł. Najlepszym tego przykładem są dzieci ze szkoły podstawowej czy gimnazjum. Gdyż ta grupa imprezowiczów ma naprawdę duże wymagania. Czasem domagają się muzyki tak głośnej, że przekracza to wszelkie normy decybeli. Sprawa ma się tak samo z oświetleniem. Pragnę zauważyć, że Bogdan Michalec – klaun Fred, Wodzirej i komik używa profesjonalnego nagłośnienia z oświetleniem o wartości ponad 25 000zł. Co do rodzaju muzyki na bal karnawałowy, to nie będę się wypowiadał. Każda placówka to inny zwyczaj i inne zasady. Myślę, że dużo zależy od samego prowadzącego.

4. Duża grupa dzieci przebrana w barwne stroje karnawałowe

prowadzenie bali karnawałowych dla dzieci w przedszkolu i szkole

Dzieci kochają się przebierać w różne najczęściej barwne postacie z bajek i nie tylko. Podczas balów karnawałowych nigdy nie brakuje księżniczek, piratów, spidermenów, motylki, kowbojów, jak i Elzy. Wielką przyjemność sprawia dzieciom możliwość zaprezentowania się w pięknych karnawałowych strojach na balu. W końcu nie codziennie jest bal karnawałowy w przedszkolu lub w szkole. Szalenie cudownym widokiem jest, kiedy bal karnawałowy odbywa się z rodzicami, którzy także się przebierają w stroje kar

Pozostałe dodatki na zabawy i konkursy na bal karnawałowy typu: dekoracja karnawałowa, przekąski podczas balu. Są rzeczami przyjętymi przez większość placówek szkolnych jak i przedszkolnych. Dlatego o nich nie będę pisał. Nie chcesz już więcej czytać, tylko już teraz chcesz poznać program klauna dla dzieci na bal karnawałowy.

5. Predyspozycje do prowadzenia zabaw i konkursów dla dzieci

Choinki szkolne i przedszkolne prowadzone przez wychowawców, nauczycieli przechodzą do lamusa. Dlaczego tak się dzieje? Dzieci już się nie chcą bawić na balu z nauczycielami. Więc jakie atrakcje dla dzieci? Zwłaszcza te starsze dzieci klas od 4-8. Chcąc uniknąć tłumu migrujących dzieci z sali gimnastycznej do klasy, prowadzeniem balu karnawałowego dla dzieci powinien się zająć doświadczony wodzirej. Czy wodzirej, który prowadzi zabawę karnawałową dla dzieci to to samo co animator w kolorowym przebraniu udający klauna do wynajęcia? Są wodzireje, którzy zasługują na tytuł wodzireja, są też tacy, którzy się nim nazywają a są tylko zwykłym animatorem w kolorowym stroju robiąc z siebie prawdziwego „błazna”. Więc na jakiego wodzireja dla dzieci na bal karnawałowy się zdecydować? Zasada względem wyboru wodzireja, klauna lub animatora jest prosta. Dobry wodzirej na bal karnawałowy to taki, który ma duże doświadczenie w prowadzeniu różnych imprez przez wiele lat i robi to dobrze.

Mając duże doświadczenie, powiem wprost. „Jaki prowadzący taki bal”. Choć nie przekłada się to w 100% na przebieg tego typu wydarzenia. Jako przykład podam, że bardzo rzadko zdarzają się placówki szkolne lub przedszkolne, w których dzieci nie wiedzą, co to jest dyscyplina podczas balu karnawałowego. Jeśli szukasz odpowiedniego wodzireja na bal dla dzieci, to zobacz ofertę karnawałową dla dzieci klikając w menu na OFERTA.

6. Scenariusz balu karnawałowego dla dzieci w szkole i w przedszkolu

Pod tytułem scenariusz balu karnawałowego dla dzieci w szkole lub w przedszkolu nie może się kryć wyłącznie sama zabawa dla dzieci polegająca na tańcu do muzyki bez prowadzenia. Czy idealnym rozwiązaniem jest prowadzenie balu choinkowego przez nauczyciela? Czy może lepiej się tym zajmie animator na bal karnawałowy? A może prawdziwy wodzirej do prowadzenia balu karnawałowego. Karnawał dla dzieci – Owszem, na balu choinkowym dzieci potrzebują się wyszaleć, lecz bez zorganizowania im tej zabawy (bez poprowadzenia dzieci) z pewnością dla młodszych grup, okaże się to wielką porażką. Dzieci kochają taniec do znanych współczesnych utworów prowadzonego przez doświadczonego wodzireja. Kolejnym punktem udanego balu dla dzieci są wszelkie innowacyjne konkursy, z którymi tak naprawdę dzieci nie miały jeszcze styczności. Kiedy do balu karnawałowego włączymy sceniczne pokazy prowadzącego, to sukces udanej zabawy gwarantowany. Dodatkowym wpływającym czynnikiem na udany bal karnawałowy dzieci jest godzina rozpoczęcia balu, nastrój dzieci, itp. Życzę udanego balu karnawałowego dla dzieci w przedszkolu i w szkole.

Brak Ci zapału do samodzielnej organizacji balu karnawałowego dla dzieci?

Nic nie szkodzi! Bogdan Michalec ma bardzo duże doświadczenie i chętnie Ci pomoże w prowadzeniu bali karnawałowych dla dzieci w szkole, przedszkolu jak i podczas choinek w firmie. Wiele więcej niż ponad tysiąc imprez dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Setki tysięcy przejechanych kilometrów, aby dawać radość dzieciom podczas prowadzonej imprezy. Imprezy karnawałowe dla oświaty, instytucji jak i dla firm przez znanego wodzireja ( czasem ktoś mówi – Animatora dla dzieci) a przede wszystkim cyrkowego klauna, stanowczo odbiegają od większości wydarzeń w Polsce. Wcale nie mówię, że Showman Bogdan Michalec jest najlepszym wodzirejem czy animatorem dla dzieci w Polsce. Jedno jest pewne, podczas balu karnawałowego dla dzieci uczestnicy nie znają słowa „nuda”, ponieważ artysta prowadzi zabawę, konkursy i tańce przeplatając je fenomenalnymi pokazami dla dzieci, w których to oni sami są najlepszymi aktorami. Jeśli nie wierzysz, to sprawdź poszczególne strony tego serwisu w głównym menu.

Te artykuły także mogą Cię zainteresować

Możesz polecić tę stronę?


Bogdan Michalec Show - One Man Show - logo czarne
Call Now Button